Údržba kuchyní

Čištění skříněk, zásuvek a výsuvných prvků

Pro čištění vnitřků Vašeho kuchyňského nábytku používejte běžně dostupný jemný tekutý čistící prostředek na navlhčeném hadříku. Důležité je vyčištěnou plochu poté dosucha vytřít. Tím zabráníte vniknutí vody do spár, což může vést k poškození materiálu. Naše skříňky jsou téměř neprodyšně uzavřené, což zamezuje proniknutí prachových částic a díky tomu zůstává prostor uvnitř hygienicky čistý.

Údržba dřevěných povrchů z masivu nebo dýhy

Péče o materiály z masivu je jednoduchá díky tomu, že horní plocha je ošetřena několika vrstvami tvrdého transparentního laku. Nejlépe čistěte navlhčeným měkkým hadříkem. Tahy provádějte v podélném směru struktury dřeva. Tím snadněji odstraníte případné znečištění. Nakonec povrch opět důkladně vysušte. Silné znečištění, např. skvrny vzniklé při vaření odstraňte ihned po jejich vzniku a nenechte je zaschnout. Během vaření se doporučuje mít v chodu odsavač par, případně jiným způsobem zajistit odvětrání. Přílišná vlhkost neprospívá dřevěným povrchům a může vést k poškození.

Péče o materiály s umělým povrchem

Na veškerá dvířka s umělým povrchem lze bez problémů používat tekuté čistící prostředky v kombinaci s měkkým hadříkem a vlažnou vodou. Nepoužívat hrubé a tvrdé kartáče a žínky! Rovněž není vhodné používat leštidla.

Jak udržovat materiály ve vysokém lesku

Lakované materiály a materiály ve vysokém lesku se nikdy nesmí čistit nasucho. Rovněž nepoužívejte různé čistící houbičky či utěrky z mikrovlákna, které mohou zanechat nevzhledné rýhy. Pro jednoduchou péči se doporučuje čistá, lehce navlhčená kůže na čištění skel, se kterou materiál vyčistíte a nakonec vytřete zcela dosucha. Na vysoké lesky seženete i speciální přípravky k tomu určené. Koupíte je ve specializovaných prodejnách. Vyrábí je většinou výrobci DTD desek.

Jak pečovat o pracovní desku

Pracovní plochu nikdy nepoužívejte přímo jako plochu pro řezání nebo odstavnou plochu pro horké hrnce či pánve. Rovněž je nezbytné chránit Vaši pracovní desku před nadměrným žárem např. z toustovače, stolního grilu atd. a před dlouhodobějším kontaktem s vodou. Vodu je třeba ihned odstranit a spotřebiče vydávající vysoký žár používat na podložce, aby nepřišly do kontaktu přímo s pracovní deskou.